Kobelco İş Makineleri Türkiye Distribütörü Hasel<sup>®</sup>

Hasel İstif Makinaları San. ve Tic. A.Ş., 1985 yılından beri, iş makineleri alanında birçok markanın distribütörlüğünü yapmakta ve Türkiye pazarında önde gelen firmalar arasında yer almaktadır. Alman Linde markası ile forklift pazarındaki liderliğini uzun yıllardır sürdüren Hasel, 2008'den beri distribütörü olduğu Terex iş makinelerine, bu yıl anlaşmasını imzaladığı Kobelco ekskavatörlerini ilave ederek, iş makinesi pazardaki hedeflerini de büyütüyor. 2013’ün sonunda, güçlü markaları arasına, özel istifleme çözümleri sunan Combilift’i de ekleyerek, özellikle istifleme alanında müşterilerine her tür çözümü sunabilir hale gelmiştir. 

Makine satışının yanı sıra, kiralama ve 2. el satış konusunda da hizmet veren Hasel’in rakiplerinden ayrışmasını sağlayan bir diğer unsur da satış sonrası hizmet anlayışı. Özellikle teknik servis konusunda, eğitimli teknisyenleri, geniş yedek parça stoğu, servis ve gezici servisleri ile sektörün önde gelenleri arasında yer alıyor. 11 bölge ofisi ve uzman ekibi ile, temsil ettiği markalara kendi güvencesini ekleyen Hasel, sadece satış değil, doğru yönlendirme, danışmanlık ve satış sonrası hizmetimizle de maksimum müşteri memnuniyetini hedefleyen bir firma.
Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Hasel, dahil olduğu her alanda, nitelikli markalarla pazarda yer alıyor.

Türkiye pazarındaki güçlü algısına rağmen, 10 yıldır Türkiye dağıtıcısı bulunmayan Kobelco iş makineleri, 2014 yılında Hasel uzmanlığı ile sektöre güçlü bir giriş yaptı. Ocak ayında imzalanan distribütörlük anlaşması ile ürün gamına Japon devi Kobelco’yu ekleyen Hasel A.Ş., özlenen markanın yeni ürünlerini Türkiye şantiyelerine taşıdı. İlk etapta büyük tonajlı, paletli ekskavatörleri ile pazara yeniden giriş yapan Kobelco’nun mini ekskavatörleri de satışa sunulmuş bulunuyor. SK 210LC, SK260LC, SK350LC'den sonra SK380HDLC ve SK500 LC ile gücünü gösteren Kobelco iş makineleri, SK35SR ve SK55SRX ile de mini ekskavatörler arasında kendini fark ettiriyor.

‘We save you fuel’ sloganı ile yakıt tasarrufu konusunda iddialı olan Kobelco’nun tasarruf oranı %30’u buluyor. Ayrıca düşük CO2 salınımı ile doğanın korunmasına da katkıda bulunuyor. Dünya çapında ‘lider ekskavatör uzmanı’ olarak bilinen Japon üreticilerin imzasını taşıyan Kobelco makineleri, yenilikçi, yüksek performanslı, ekonomik ve çevre dostu özellikleri ile öne çıkıyor. 

Japonya’da 2, Asya Pasifik ve Çin’de 1’er adet olmak üzere toplam 4 ayrı ekskavatör fabrikası bulunan Kobelco, Japonya pazarında ilk 3’te yer alıyor. Avrupa ülkelerinde de yaygın bir konuma sahip olan Kobelco, geçtiğimiz hafta Hollanda’da Avrupa Merkez Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Forklift pazarında liderliğini uzun yıllardır koruyan Hasel A.Ş., Kobelco ile iş makineleri pazarındaki konumunu da güçlendirmiş oluyor. Hasel, 30 yıllık deneyimi, güçlü satış ve servis ağı ile Kobelco’yu Türkiye pazarında hak ettiği konuma kısa sürede getirmeyi hedefliyor.Diğer modellerimizi de inceleyin